Vajza 14-vjeçare vdes gjatë lindjes së fëmijës

Premte, 06 Prill 2018 13:23
Protesta në Paraguaji ku aborti është i paligjshëm Protesta në Paraguaji ku aborti është i paligjshëm

Një vajzë 14-vjeçare, viktimë e përdhunimit ka vdekur gjatë lindjes së fëmijës.

Ngjarja ka ndodhur në Paraguaji, ku abortimi është i paligjshëm nëse shtatzënia nuk përbën kërcënim për jetën e gruas.

Mjekët janë shprehur se vajza ka bërë lindje çezariane pasi ka pasur komplikacione në frymëmarrje.

Gjatë operacionit, ajo ka pësuar tre arreste kardiake dhe si pasojë nuk ka mundur të mbijetojë.

Fëmija është gjallë dhe ndodhet në spitalin Kombëtar të Itaugua.

Drejtori i spitalit Hernan Martinez u tha gazetarëve se vajza ishte shtruar në spital 20 ditë para se të sillte në jetë fëmijën.

"Trupi i një të miture nuk është i përgatitur për një shtatëzani", është shprehur ai.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 13:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...