2016/ 80 milionë euro energji elektrike të vjedhura në Greqi

Premte, 06 Prill 2018 17:26

Gjatë vitit 2016 në Greqi janë vjedhur 80 milion euro, njoftoi Operatori Grek i Shpërndarjes së Energjisë.

HEDNO S.A. në përgjigje për raportimet e medias tha se bazuar mbi të dhënat e siguruara nga Autoriteti Rregullator i Energjisë (ERA), humbjet joteknike  në rrjetin e vendit ishte rreth 1.800 GWh, që dmth 80 milionë euro.

ERA po ashtu shtoi se sipas një plani strategjik të autoriteteve përgjegjësenë greqi, konsumi i energjisë elektrike në vitin 2016 ishte 970 milionë euro, nga 359 milionë euro në vitin 2011.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

Globi

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që kjo çështje të mandatohet në Kuvend. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Globi

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të qytetit Veliko Tarnovo, në Bullgarinë Qendrore. Kryqi zbulua ndërsa grupi i...

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Bota Shqiptare

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar për në Berlin për të diskutuar për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në këtë vizitë, Hoxhaj ka takuar këshilltarin kryesor për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!