97-VJEÇARJA VENDOS TË SHESË SHTËPINË, JA ÇFARË GJENDET BRENDA SAJ

Premte, 06 Prill 2018 17:43

Thonë se pamja e jashtme të gënjen. Është pikërisht kjo që ndodhi kur të gjithë më në fund panë brendësinë e kësaj shtëpie të vendosur në periferi të Torontos, Kanada.

Jashtë duket si një shtëpi tipike në zonë, por në fakt ishte krejt e kundërta, shkruan ShkodraNews. Pronarja është një grua 97-vjeçare e cila, për shkak të moshës së saj, ka vendosur ta shesë pasi ka jetuar atje për 72 vite.

Gjatë gjithë kësaj kohe, ajo e restauroi atë vetëm një herë, por kur të shihni fotografitë e brendshme, do të kuptoni se edhe aq ishte më shumë se e mjaftueshme.

Kombinimet e veçanta me ngjyrat pastel dhe arit ju bëjnë të ktheheni prapa në kohë dhe ju kënaqin syrin dhe zemrën.

Çdo detaj tregon kujdesin dhe vëmendjen që pronarja ka pasur për çdo cep të shtëpisë së saj. Çdo dhomë është e patëmetë.

Çdo detaj i shtëpisë flet për një grua shumë të përpiktë dhe delikate.

Të gjitha mobiljet dhe dekoratat në përgjithësi janë në harmoni të përkryer për një udhëtim nëpër kohë.

Dhoma e gjumit duket si diçka nga një përrallë. Banjo është gjithashtu plot stil.

Në shtëpi edhe një bar. Le të mos harrojmë lavanderinë / kuzhinën, të pajisura plotësisht.

Kopshti është i përkryer për momente relaksimi. Kjo perlë e çmuar është shitur për rreth 600.000 dollarë.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...