Mënyra origjinale për të protestuar/ Ja çfarë i gjen policia në shtëpi postierit

Premte, 06 Prill 2018 17:55
Postieri Postieri

“Nuk më paguajtën aq sa duhej”

Kjo është arsyeja pse një postier nga Torino, për tre vite rresht, nuk ka dorëzuar asnjë letër postare.

Burri, 33 vjec, nga Torino, është denoncuar nga karabinierët që në shtëpinë e tij gjetën 400 kile letra. Ai u ndalua në makinën e tij gjatë një kontrolli rutinë, rrugor. Në xhep fshihte një thikë të vogël 20 centimetra. Në sediljen e pasme të makinës kishte 70 letra, adresat ku duhet ti conte.

“Nuk me paguanin mjaftueshëm, ndaj u nxeha” u deklaroi ai karabinierëve. Dhe më pas, këta të fundit I bastisën shtëpinë. Aty u habitën kur gjetën gjysëm ton letrash me adresa madje edhe numrat e telefonit mbi zarfa.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...