Gjermani/ Kontrolle “blic”, arrestohen tunizianë, sirianë dhe kosovarë, dyshohen për trafikim

Saturday, 07 Prill 2018 09:48

Policia gjermane e Rosenheim në 5 prill ka ushtruar një sërë kontrollesh në magjistralen A93, ku ka arritur të kapë shumë persona nga Siria, Tunizia dhe Kosova.

Ata dyshohet se kanë ndihmuar bashkëkombasit e tyre për emigrim ilegal, siç shkruajnë mediat gjermane.

Arrestimet kanë ndodhur gjatë kontrolleve të ndryshme, dhe të dyshuarit u janë dërguar organeve të drejtësisë në Bad Reichenhall.

Mes të kontrolluarve është edhe një automjet me targa italiane. Shoferi ishte kosovar dhe kishte dokumenta të rregullta italiane. Bashkëudhëtari i tij, 30 vjeç, nuk kishte dokumenta dhe leje qëndrimi në Gjermani. Bashkëudhëtarit i është ndaluar hyrja në Gjermani dhe i është dorëzuar policisë austriake.

29-vjeçari dyshohet se ka dashur të trafikojë bashkëkombasin e tij dhe ndaj tij është ngritur padi penale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...