Teksasi dërgon Gardën Kombëtare në kufirin me Meksikën

Saturday, 07 Prill 2018 10:00

Pas thirrjes së bërë nga Presidenti Donald Trump, Teksas po vendos trupat e Gardës Kombëtare në kufirin me Meksikën. 250 persona do të patrullojnë zonën brenda 72 orëve të ardhshme.

Edhe Shteti i Arizonës ka planifikuar të vendosë 150 trupa atje javën e ardhshme.

Presidenti Trump tha se ai dëshironte të dërgonte 4 mijë pjesëtarë të Gardës Kombëtare për të siguruar kufirin me Meksikën derisa të ndërtohet muri i propozuar prej tij.

Shteteve si Nju Meksiko dhe Kalifornia iu është kërkuar të ndërmarrin të njëjtin veprim si Teksasi dhe Arizona.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Aktualitet

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Marrë nga exit.al Një pjesë e rrugës antike Egnatia është dëmtuar nga punimet për ndërtimin e digës së hidrocentralit “Slabinja 2D”, në Pogradec të kryera nga kompania “Hidropower Elektrik”. Ky fakt...

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Aktualitet

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Të dënuarit në Burgun e Burrelit kanë shprehur shqetësimin për kushtet e këqija me të cilat përballen çdo ditë teksa vuajnë dënimin. Ata kanë kërcënuar se në rast se nuk përmirësohet...

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Show-biz

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Ish-e fejuara e Brian Austin Green, Vanessa Marcil e ka akuzuar atë për përfshirjen e saj në një betejë të kujdestarisë ndaj djalit të tyre 16 vjeçar për 12 vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!