Ngjarja e rëndë në Kanada/ Vdes gjysma e ekipit të Hockey-t

Saturday, 07 Prill 2018 10:46

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur Kanada, ku si pasojë e një aksidenti të frishëm kanë humbur jetën 14 sportistë. Sipas një njoftimi të policisë lokalë janë konfirmuar 14 të vdekur pasi një kamion dhe një autobus ku ndodhej skuadra kanadeze e Hockey-t për të rinj, u përplasën të premten në mbrëmje.

I ndjerë ka qenë edhe reagimi i kryeministrit Justin Trudeau, i cili përmes një postimi në Twitter,  shkruan: “Nuk mund ta imagjinoj se çfarë po kalojnë këta prindër”.

“The Humboldt Broncos” ishin në autostradë në veri të Tisdale, në provincën e Saskatchewan.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!