Gjermani/ Një automjet përplas këmbësoret, mbeten 3 të vdekur e mbi 30 të plagosur

Saturday, 07 Prill 2018 17:28

Kanë ndodhur një numër i madh aksidentesh ditën e sotme, ndër to edhe shtypje të këmbësorëve. Një rast i tillë ka ndodhur në Muenster, qytet perëndimor në Gjermani, ku flitet për të paktën 3 të vdekur dhe mbi 30 të plagosur.

Mediet gjermane raportojnë se policia është aktualisht e përfshirë në një operacion masiv. Sipas “Spiegel”-it, një automjet u përplas mbi këmbësorët, gjë që konfirmohet edhe nga policia, që po e konsideron këtë rast si një sulm. Në revistën online shkruhet gjithashtu se autori ka vrarë edhe veten pas ndodhisë.

“Situata mbetet konfuze për momentin”, shkruan policia në “Tëitter”. Numri i të prekurve sipas zëdhënësit të Departamentit të Zjarrfikëses shon deri në 50 vetë.

Raportohet se pjesë të tëra të qendrës së qytetit janë mbyllur, ndërsa helikopterë emergjencash janë dërguar në zonë, që po bëjnë të mundur dërgimin e të plagosurve në spitale.

Nga hetuesit në vendngjarje nuk përjashtohet mundësia e ndonjë eksplozivi në zonë, për të cilin po kryejnë kërkime. Policia u bëri thirrje banorëve në zonën e ngjarjes të shmangin lëvizjet.

Modifikuar më Saturday, 07 Prill 2018 17:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...