Tjetër tragjedi në Siri, 70- të viktima të raportuara nga sulmi kimik

Diel, 08 Prill 2018 09:26

Siria përfshihet nga një tjetër sulm i dyshuar kimik, nga i cili kanë mbetur të vdekur të paktën 70 vetë. Ngjarja është regjistruar në Douma, qyteti i fundit i mbajtur nga rebelët në Ghoutën Lindore.

Helmetat e Bardha dhe forcat e shpëtimit vullnetar shpërndanë imazhe grafike duke treguar disa trupa në bodrume.

Konfirmimi për viktimat e deritanishme vjen nga mjekët dhe vullnetarët në Siri,ndërsa qeveria vendase i ka quajtur akuzat për një sulm kimik, një trillim.

Departamenti amerikan i shtetit tha se raportet tregojnë për një numër të lartë të viktimave, duke përfshirë edhe familjet në qendrat e strehimit.

Modifikuar më Diel, 08 Prill 2018 09:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Burg për avokatët që dyshohet se morën 2 mijë euro

Aktualitet

Burg për avokatët që dyshohet se morën 2 mijë euro

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën “arrest me burg”, për avokatët Donata Lepenica dhe Yzeir Bala. Gjithashtu ka lënë me “arrest shtëpie”, avokatin Medi Naksi. Donata Lepenica kishte marrë para...

Shqipëria s’ka vetëm bregdetin, turizmin malor mrekulli më vete

Aktualitet

Shqipëria s’ka vetëm bregdetin, turizmin malor mrekulli më vete

T’i ndash pushimet në dy pjesë, është një zgjedhje e zgjuar! Unë e provova këtë vit, më shumë në formë eksperimentale, por që rezultoi e suksesshme. Pse e them këtë? Po...

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Sport

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Ish-lojtari i Kombëtares së Suedisë, Zlatan Ibrahimovic, duket se do të përfundojë shpejt aventurën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Suedezi luan me skuadrën e Los Angeles Galaxy, ku në muajin...