Apple pushton tregun, shihni produktin që po blihet nga të gjithë

E mërkurë, 28 Mars 2018 20:14

Kompania Apple zbuloi të martën një iPad të përditësuar dhe më të shpejtë që punon me lapsin e Apple. CEO Tim Cook dhe ekipi i tij ekzekutiv morën pjesë në Lane Tech High School në Çikago për të diskutuar tabletin, planet e arsimit të Apple dhe "ide të reja krijuese për mësuesit dhe studentët".

IPad i ri punon me Apple Pencil.

IPad-i i ri është një version i përditësuar i iPad-it më të lirë në kategoritë e Apple. Pajisja 9,7 inç, e njëjta madhësi si iPad-i tradicional, do të kushtojë 299 dollarë për shkolla dhe 329 dollarë për konsumatorët.

Memoria për modelet e studentëve do të përfshijë 200 GB hapësirë ruajtëse për të ndihmuar në shpëtimin e projekteve më të mëdha. Modelet standarde vijnë me 50 GB .

Pika më e fortë e Ipadit të ri është se punon me lapsin e Apple, I cili më parë ka punuar vetëm me tabletat Ipad Pro.

Ky Ipad I ri, ashtu si dhe modelet e tjera që ka sjellë më parë Apple, ka kamera nga para dhe nga pas, regjistrim të videove HD dhe Face Time.

Gjithashtu, ka krijuar programe të posacme për mësuesit dhe studentët,si platforma Classkit që i lejon krijuesit e saj, të vendosin puzzla, teste dhe plane mësimore për studentët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!