Skandal në Universitetin e Prishtinës, profesori ngacmon seksualisht studenten

E mërkurë, 28 Mars 2018 20:57

Një ish- studente e Fakultetit të Arteve në Kosovë, ka treguar përsëri për ngacmimin seksual që i  është bërë nga profesori i saj gjatë kohës që studionte në këtë fakultet.

Dy vite më parë, ajo ka kërkuar drejtësinë për ngacmimin seksual nga ana e pedagogut por mesa duket asnjë masë nuk është marrë dhe ai ka vazhduar të ushtrojë profesionin e tij.

Sot gjatë një aksioni simbolik të organizuar nga studentët dhe qytetarët para rektoratit të Prishtinës, ku kanë kërkuar shkarkimin nga puna të rektorit Marjan Dema, ish-studentja ka rrëfyer sërish historinë -raportojnë mediat kosovare.

Modifikuar më E mërkurë, 28 Mars 2018 21:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Filmi shqiptar në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur

Aktualitet

Filmi shqiptar në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur

Është ndarë nga jeta aktori i njohur shqiptar Sulejman Dibra. Mësohet se aktori Dibra ka ndërruar jetë pas një ataku kardiak. Sulejman Dibra ka lindur më 9 shtator të vitit 1943 në...

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Bota Shqiptare

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Është vlerësuar të paktën një milionë euro në muaj, fitimi i 20 agjencive bastesh të sekuestruara në provincat e Catanias, Siracuzas, Caltanissetta dhe Ragusas në kuadër të hetimeve rreth mafies...

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!