Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pretoria të Afrikës ku një avion është rrëzuar. Për pasojë kanë gjetur vdekjen…
Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, ka thënë se Rusia vazhdon të përdorë lajmet e rreme, propagandën dhe operacionet fshehta për…
Ish-kryeministri katalan Puigdemont vazhdon të luftojë edhe pasi ekstradimi në Spanjë është bërë i mundshëm juridikisht. Në një konferencë me…
Një aktiviste ruse 29-vjeçare për të drejtën e armëbajtjes, e dyshuar si agjente e fshehtë e Moskës mund të ketë…
Nga Patrick Große Kur izraeliti Yorai Feinberg hapi në Berlin një restorant, e ndiente veten të mirëpritur. Sot ai përjeton…
Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar se Sekretari britanik për Brexit, Dominic Raab, do të zhvillojë negociata më vonë në Bruksel…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qipro ku një varkë me refugjatë me 150 është fundosur. Për pasojë kanë…
Nje leter qe jo vetem do t’ju perlote, por edhe te mendoni me shume per jeten dhe njerezit. Michael Veley,…
Kryetari i bordit të sistemit bankar qendror në SHBA, Jerome Powell, tha se ekonomia amerikane po performon mirë dhe justifikon…
Autoritetet britanike thanë se qasja ndaj informacioneve private të Facebook-ut, që ishin mbledhur nga kompania Cambridge Analytica pa lejen ose…

Lajmet e fundit

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Globi

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes të rrugës. Zjarrfikësit kanë...

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...