Autoritetet në Kaliforninë e Jugut thonë se një person i armatosur vrau 12 vetë të mërkurën në darkë duke qëlluar…
Eksportet gjermane ranë papritmas në muajin Shtator, duke tkurrur suficitin tregtar, ndërkohë që barrierat tregtare me Shtetet e Bashkuara po…
Rreth 17,500 ushtarë nga dhjetë vende të NATO-s po marrin pjesë në stërvitjet ushtarake që nisën të mërkurën në Poloni…
Norvegjia ka evakuar të gjithë ekuipazhin e një prej luftanijeve të saj pasi u përplas në një grykë të ngushtë…
Vrasësi familjar, Chris Watts, i cili i mori jetën bashkëshortes së tij shtatzënë dhe dy fëmijëve të mitur, shpëtoi nga dënimi…
Një baba po “hulumtonte” në imazhet satelitore të Google Earth, kur papritmas gjeti një aeroplan që ishte rrëzuar në det…
Shtëpia e Bardhë i revokon kredencialet korrespondentit të CNN-it, Jim Acosta disa orë pas përplasjes në konferencën për shtyp. Incidenti…
Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një lokal në Los Angeles të SHBA-ve. Raportohet se mes të plagosurve…
Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja, siç thuhet,…
Policia italiane ka zbuluar një sasi të madhe droge që vinte nga Irani në portin e Genovas. Sipas mediave italiane,…
Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të…
Dy djemte e baronit të drogës në Meksikë Joaquin "El Chapo" Guzman po vazhdojnë perandorinë e babait të tyre. Kjo…

Lajmet e fundit

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Aktualitet

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Nga Mina HYSA Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!