Potenciali i rritjes ekonomike të Eurozonës është rimëkëmbur nga nivelet e ulëta të krizës së borxhit, por qëndron poshte nivelit…
Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, kërkoi publikisht që të gjenden dhe të ndëshkohen vrasësit e aktivistes anti-korrupsion Kateryna Handziuk. Ajo…
CORDOBA, MEXICO- Mijëra refugjatë nga vende të Amerikës Qendrore, të dërrmuar nga udhëtimi i gjatë, po i afroheshin Qytetit të…
Annegret Kramp-Karrenbauer, Friedrich Merz apo Jens Spahn. Në dhjetor njëri prej tyre do të jetë pasues i Angela Merkelit. Çfarë…
Vetëm vitin e kaluar, qeveria gjermane ofroi 1,8 miliardë euro ndihmë humanitare dhe zhvillimi, sipas një raportimit të FAZ. Me…
Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka bërë të ditur se ka kërkuar mbledhje të jashtëzakonshme urgjente të Këshillit…
Rreth 10 mijë burime flakësh të vogla u ndezën në Kalanë e Londrës për ta shënuar përfundimin e Luftës së…
Është vrarë në Greqi John Macris, i njohur si një nga gansterët më të fishkem në Sydney. Mediat raportojnë se…
Tre anëtarë të një familjeje humbën tragjikisht jetën në një aksident me makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi orët e para…
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sot sankionet më të vështira ndonjëherë ndaj Iranit, një vendim që ka ngjallur…
Një 33-vjeçar nga Britania e Madhe ka vendosur rekordin më të ri të qëndrimit në ujë. Ros Edgley arriti të…
Një pallat katër katësh është shembur në qendër të Marsejës në Francë. Sipas raportimeve të para të mediave franceze nuk…

Lajmet e fundit

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

Globi

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që kjo çështje të mandatohet në Kuvend. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Globi

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të qytetit Veliko Tarnovo, në Bullgarinë Qendrore. Kryqi zbulua ndërsa grupi i...

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Bota Shqiptare

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar për në Berlin për të diskutuar për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në këtë vizitë, Hoxhaj ka takuar këshilltarin kryesor për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!