Është e hënë, është një javë e re dhe ndërsa nuk mund të pretendojmë të dimë gjithçka që do të…
Një 20-vjeçar ka humbur jetën pasi u sulmua nga një peshkaqen në shtetin amerikan të Massachusetts. Ngjarja ndodhi në plazhin…
Presidenti Donald Trump tha të dielën, pa cituar fakte, se hetimi kriminal që është duke u zhvilluar për mundësinë e…
Ministri për Brexit në Mbretërinë e Bashkuar, Dominic Raab, tha se pritet një marrëveshje me Bashkimin Europian, ndërkohë që do…
Presidenti Donald Trump tha të dielën, pa cituar fakte, se hetimi kriminal që është duke u zhvilluar për mundësinë e…
Pasoja shkatërrimtare ka sjellë tajfuni Mangkut që goditi Kinën pasi shkaktoi mbi 60 të vdekur e qindra të plagosur në…
Dy persona kanë mbetur të plagosur nga disa të shtëna me armë mëngjesin e së dielës në Bruksel. Të shtënat…
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e 3 personave ka ndodhur sot në Kirsehir të Turqisë. Akoma më tragjik…
Imazhet e pabesueshme tregojnë gryka e thepisura të ishujve Faro. Nuk ka askund ishuj në arkipelag më shumë se 5…
Interneti do të fiket për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor. Kjo do të bëhet sepse atë ditë…
Europianët duhet të mos i nënshtrohen SHBA-së, ka kërkuar ministri i Jashtëm iranian, Mohamed Sarif. Nëse BE do të qëndrojë…
Vendlindja apo atdheu për një kohë të gjatë kishte diçka të kohës së shkuar, demode, të paktën për shumë gjermanë.…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!