Policia italiane ka zbuluar një sasi të madhe droge që vinte nga Irani në portin e Genovas. Sipas mediave italiane,…
Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të…
Dy djemte e baronit të drogës në Meksikë Joaquin "El Chapo" Guzman po vazhdojnë perandorinë e babait të tyre. Kjo…
Zyrtarët evropianë i kanë bërë thirrje qeverisë greke që të përqendrohet në ruajtjen e stabilitetit financiar dhe atij politik, në…
Ashtu siç edhe është përfolur kohët e fundit presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald…
Prokurori i Përgjithshëm i ShBA-së Jeff Sessions ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Vendimi është bërë publik nga vetë Session.…
Nga Henry Ridgwell (VOA) Të dielën më 11 nëntor është njëqind vjetori i nënshkrimit të armëpushimit që i dha fund…
Për votuesit në mbarë Shtetet e Bashkuara, e marta ishte një ditë plotparashikime, por edhe zhgënjime. Këto zhgënjime nuk kishin…
Takimi i planifikuar të zhvillohej të enjten mes sekretarit amerikan të Shtetit Mike Pompeo dhe një zyrtari të lartë të…
Balanca e forcave u zhvendos dje në Uashington pasi demokratët e opozitës morën nën kontroll Dhomën e Përfaqësuesve duke u…
Dënimi i sigurisë maksimale në Florence, Kolorado, ADX, është burgu më i ruajtur në SHBA. Aty është vendosur Ramzi Yousef,…
Presidenti amerikan Donald Trump, po flet me krenari “për një fitore shumë të madhe" në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!