Për t’i gjetur ata është krijuar një skuadër speciale që do të gërmojë në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për një…
Një foto shumë trazuese, e një vajze të vogël që vuante nga uria, është bërë fytyra njerëzore e krizës së…
Dy gra janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një studio…
Të hënën do të nisë gjyqi ndaj El Chapo-s, bosit të drogës meksikan që njihet si kreu i kartelit Sinaloa,…
Mario Segale, njeriu pas të cilit u emërua personazhii i videolojërave Super Mario, ka vdekur në moshën 84 vjeçare Z.…
Fëmijët kanë nevojë për një përkujdesje të veçantë sidomos në moshën e kopshtit deri në klasën e tretë që arrijnë…
Administrata e Presidentit Donald Trump njoftoi të premten rivendosjen e të gjithasanksioneve të Shteteve të Bashkuara mbi Iranin, të cilat…
Loja e rrezikshme virtuale “balena blu” është shfaqur sërish në Itali. Policia e Barit ka ndërhyrë në ndihmë të një…
Publikut britanik po i kërkohet të nominojë një shkencëtar për ta vendosur në kartëmonedhën e re 50-paundëshe dhe këto kandidatura…
Yanni Makris, një emër i njohur i nëntokës greke u vra dy ditë më parë në makinën e tij nga një…
Ndërron jetë 7-vjerçarja që u kthye në simbolin e luftës në Jemen.  Amal Hussain, e cila u bë simbol i…
Një debat mes drejtuesit të autobusit dhe një pasagjereje, i ka marrë jetën 13 personave. Ngjarja ka ndodhur në lumin…

Lajmet e fundit

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!