Një elektorat amerikan i ndarë prerazi po voton sot për të zgjedhur Kongresin e ri dhe për të dhënë gjykimin…
Një 15-vjeçare është përdhunuar dhe vrarë në një ritual satanik. Trupi i Alisa Onyshchuk u gjet në pyll i rrethuar…
Komisioneri për çështjet ekonomike i Bashkimit Europian, Pierre Moscovici, tha se Europa mund të vendosë sanksione ndaj Italisë, nëse nuk…
Një vajzë 10-vjeçare, e cila mbeti shtatzënë pasi u përdhunua nga vëllai i saj i madh, solli në jetë një…
Nga Daniel Braun Erdhi sërish koha, kur shumë prej nesh kaluan nga ora verore në atë dimërore, ose e kursimit…
Një person ka marrë peng për disa orë 4 gra, në një zyrë postare në Pieve Modolena, rajon i Reggio…
BE po dënon veten duke i zbatuar kërkesën e Washington për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë,  tha ministri i jashtëm…
Sanksionet e reja tё SHBA e venё Iranin nёn presion ekonomik. Por ato kanё edhe efekt tё fortё politik. Kёto…
Shtresa e ozonit që mbron Tokën nga dëmtimi i rrezatimit diellor po ripërtërihet gradualisht, pas disa vitesh të shterimit, të…
Forcat speciale të ushtrisë belge asgjësojnë çdo vit shumë ton municion nga Lufta e Parë Botërore. Kryesisht terreni në veri-perëndim…
Alarm në Japoni për dukurinë e vetëvrasjeve të fëmijëve dhe adoleshentëve. . Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e…
Të gjithëve na ka ndodhur të zgjohemi fiks në orën 1:11 të natës dhe kemi pyetur veten dhe të tjerët…

Lajmet e fundit

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!