Avokati i kriminelit të luftës Sllobodan Millosheviç është ekzekutuar mbrëmjen e së shtunës në një atentat mafioz. Ngjarja ka ndodhur…
Tragjedia që preku pak ditë më parë Greqinë ka lënë pasoja në shumë familje, ndërsa raste tronditëse vijojnë të bëhen…
Historia e dy vajzave binjake që konsideroheshin të humbura pas zjarreve vrastare në periferinë e Athinës këtë javë përfundoi në…
Presidenti Donald Trump thotë se shifrat pozitive të bëra publike për rritjen e ekonomisë amerikane janë ‘shumë të qëndrueshme’. Komentet…
Ditët e qëndrimit të Julian Assange në ambasadën ekuadoriane në Londër po fillojnë të numërohen, ish-presidenti i vendit Rafael Correa,…
Skena të pabesueshme që përshkruhen vetëm në "Ferrin" e Dantes ka publikuar një grua në rrjetin Facebook, teksa shihen persona…
Pothuajse një mijë migrantë, të cilët po tentonin që të kalonin Detin Mesdhe për të arritur në brigjet evropiane, janë…
E dërguara e Kombeve të Bashkuara, Virginia Gamba e cila përqendrohet tek fëmijët në zonat e konflikteve, ka thënë se…
Një zjarr i tërbuar në Kaliforninë veriore ka vrarë dy zjarrfikës dhe ka detyruar dhjetëra mijëra njerëz të iknin nga…
Valët ekstreme të nxehtësisë dhe zjarreve që shkaktuan kërdi në të gjithë globin janë “fytyra e ndryshimeve klimatike”, deklaroi një…
Hapësira e ngushtë me shumë pasagjerë në avion apo zhurmat e foshnjave që qajnë nuk ishin aspak problem për një…
Një kartel i drogës në Kolumbi ka vendosur një shpërblim të majmë për këdo që vret apo kap të gjallë…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!