Presidenti Donald Trump ka anuluar një samit shumë të rëndësishëm me Korenë e Veriut, i parashikuar prej javësh të mbahej…
Koreja e Veriut duket se ka hedhur në erë tunelet ku kryente testimet bërthamore. Qëllimi i kësaj lëvizje është ulja…
Serbët e Bosnjës i kundërshtojnë planet e ndërtimit të autostradës Sarajevë - Beograd, për të cilën Turqia shprehet e gatshme…
Në fushatën e bërë kundër turizmit në disa vende europiane, Rusia ka futur edhe Shqipërinë. Në një artikull botuar në…
Gjatë një dëshmie që mbajti të mërkurën para Komisionit të Jashtëm të Dhomës së Përfaqësuesve, Sekretari amerikan i Shtetit Mike…
Banka më e madhe gjermane, “Deutsche Bank” ka njoftuar shkurtimin e mbi 7.000 vendeve të punës, me synimin që huadhënësi…
Donald Trump po krijon premisat e një lufte të re ndërkombëtare tregtare dhe shënjestra këtë radhë do të jenë makinat.…
Një 30-vjeçar është dëbuar nga shtëpia e tij me vendim gjykate. Michael Rotondo nga New York u dërgua në gjyq…
Më shumë se dy muaj e gjysmë pas zgjedhjeve që përfunduan pa një fitues të qartë, ngërçi politik që përfshiu…
Edhe pse dukej sikur situata ishte vënë nën kontroll, Greqia dhe Turqia duket se janë përplasur sërish ditën e djeshme, duke vënë rajonin në…

Lajmet e fundit

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Aktualitet

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Rreth 80 000 lekë të reja i ka kushtuar buxhetit të shtetit uniforma për një punonjës të “Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore”; nga këto rreth 70 000 lekë të reja...

LAJM I FUNDIT/ Vrasje në Tropojë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Vrasje në Tropojë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në Tropojë. Nga të dhënat e para dyshohet se ka mbetur i vrarë një person në rrethana ende të paqarta. Policia...

Duhet bashkim historik rreth PD kundër  krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Politikë

Duhet bashkim historik rreth PD kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Nga Naim Hasani Dega e Partisë Demokratike në Britani të Madhe përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë z. Lulzim Basha dhe Kryetarit të Partisë për Drejtësi...