Në shumicën e vendeve të botës zgjedhjet zakonisht zhvillohen gjatë fundjavës dhe në stinë të ndryshme të vitit. Por në…
Ministri i Punëve të Brendshme, z. Ekrem Mustafa priti sot ambasadorin e Sllovenisë në Kosovë, z. Bojan Bertoncel. Sipas njoftimit…
Shërbimet sekrete të sigurisë së Francës kanë arrestuar 6 persona pas hetimeve preliminare nën dyshimin se kanë planifikuar atentat kundër…
Një 15-vjeçare është përdhunuar dhe vrarë në një ritual satanik. Trupi i Alisa Onyshchuk u gjet në pyll i rrethuar…
Një elektorat amerikan i ndarë prerazi po voton sot për të zgjedhur Kongresin e ri dhe për të dhënë gjykimin…
Një 15-vjeçare është përdhunuar dhe vrarë në një ritual satanik. Trupi i Alisa Onyshchuk u gjet në pyll i rrethuar…
Komisioneri për çështjet ekonomike i Bashkimit Europian, Pierre Moscovici, tha se Europa mund të vendosë sanksione ndaj Italisë, nëse nuk…
Një vajzë 10-vjeçare, e cila mbeti shtatzënë pasi u përdhunua nga vëllai i saj i madh, solli në jetë një…
Nga Daniel Braun Erdhi sërish koha, kur shumë prej nesh kaluan nga ora verore në atë dimërore, ose e kursimit…
Një person ka marrë peng për disa orë 4 gra, në një zyrë postare në Pieve Modolena, rajon i Reggio…
BE po dënon veten duke i zbatuar kërkesën e Washington për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë,  tha ministri i jashtëm…
Sanksionet e reja tё SHBA e venё Iranin nёn presion ekonomik. Por ato kanё edhe efekt tё fortё politik. Kёto…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!