Në listën me plot 30 emra, ku të gjithë janë zyrtarëve të cilët ishin në dijeni të kërcënimit që përbënte…
Donald Trump bën një tjetër ndërhyrje në krizën siriane me paralajmërimin e drejtuar regjimit vendas dhe aleatëve të tij, ruse…
Themeluesi i rrjetit terrorist të Haqqani ka vdekur pasi vuajti për disa vite nga një sëmundje. Jalaluddin Haqqani ishte një…
Policia italiane ka ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm një operacion antidrogë në territorin e provincës së…
Presidenti slloven, Borut Pahor, ka shprehur brengën e tij të hënën pasi në internet u shfaqën pamje të disa pjesëtarëve…
Nga Jamie Dettmer Kancelarja gjermane Angela Merkel po i këshillon ministrat e saj të lexojnë "Të Përhënët: Si shkoi Evropa…
Pesë persona kanë humbur jetën në Spanjë, pasi një autobus u përplas me këmbët e një mbikalimi. Aksidenti i rëndë…
Në takimin e ministrave të Jashtëm në Vjenë qenë ftuar si kandidatë jo vetëm shtetet ballkanike, por natyrisht edhe Turqia.…
Portali i Bashkimit Europian, ‘European Western Balkans’, ka njoftuar ditën e sotme se kancelaria Anxhela Merkel do të bëjë një…
Lacy Anderson vuan nga një formë e rrallë e kancerit të stomakut, dhe nuk është e vetmja. Në fakt, 8…

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...