Është vrarë në Greqi John Macris, i njohur si një nga gansterët më të fishkem në Sydney. Mediat raportojnë se…
Tre anëtarë të një familjeje humbën tragjikisht jetën në një aksident me makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi orët e para…
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sot sankionet më të vështira ndonjëherë ndaj Iranit, një vendim që ka ngjallur…
Një 33-vjeçar nga Britania e Madhe ka vendosur rekordin më të ri të qëndrimit në ujë. Ros Edgley arriti të…
Një pallat katër katësh është shembur në qendër të Marsejës në Francë. Sipas raportimeve të para të mediave franceze nuk…
Trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas ndodhet ende në Mjekësinë Ligjore në Tiranë me qëllim kryerjen e ekspertizës së thelluar.…
Dy lëkundje, në harkun e 7 minutave, janë regjistruar në ishullin grek të Zantes, e goditur në 26 tetor nga…
SHBA-të kanë rinovuar të gjitha sanksionet ndaj Iranit, të cilat u shfuqizuan më parë pas arritjes së marrëveshjes ndërkombëtare rreth…
Ndryshe nga vendi ynë ku po mban mot pranveror, në Arabi Saudite ka rënë borë. Krahina e Maysan afër Mekës…
Shtetet e Bashkuara dhe Koreja Jugore kanë nisur më 5 nëntor stërvitje ushtarake të shkallës së vogël, disa ditë para…
Pas një jave në SHBA zhvillohen zgjedhjet për kongresin. Këto zgjedhje janë një test i rëndësishëm për presidentin Donald Trump,…
Kanë mbërritur në Mexico City emigrantët e parë që udhëtojnë përmes Meksikës për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rreth…

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!