Papa Françesku nis sot turneun e tij katërditor në Lituani, Letoni dhe Estoni, teksa shtetet e Baltikut shënojnë këtë vit…
Mund të konsiderohet puna më e mirë në botë. Bëhet fjalë për të bërë ski për dy muaj në tre…
Facebook nuk do të dërgojë staf për të punuar në zyrat e fushatave politike gjatë zgjedhjeve, ka njoftuar kompania. Rrjeti social…
Sulmues të panjohur kanë qëlluar një paradë të ushtrisë në qytetin jugperëndimor iranian të Ahvaz, raportojnë mediat lokale. Sulmi ka…
Zëvendësprokurori i Përgjithshëm i SHBA Rod Rosenstein ka mohuar një raport që ai diskutoi duke thirrur një klauzolë kushtetuese për…
Zv/sekretarja e përgjithshme e NATO-s, Rose Gottemoeller, e cila ndodhet për takime zyrtare në Gjerogji, ka theksuar se japin mbështetje…
Deputetët e Parlamentit Evropian, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, të cilët qëndruan në Shkup në kuadër të aktiviteteve ndërkombëtare në…
Një hap shumë i rëndësishëm është bërë në Izrael në lidhje me transportin hekurudhor. Bëhet fjalë për një tren me…
Këmbana më e madhe në botë, e cila peshon 55 ton, e prodhuar posaçërisht në Poloni për Bazilikën e Atit…
Raportet e medias shtetërore në Tanzani thonë se së paku 86 njerëz kanë vdekur nga fundosja e tragetit në Liqenin…

Lajmet e fundit

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Teknologji

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Porche do të ndalojë ofrimin e versioneve të makinave me naftë. Deklarata ka ardhur nga shefi ekzekutiv , Oliver Blume, në një intervistë për Bild am Sonntag, i cili ka...

VIDEO/ Shikoni pamjet tragjike, 3 të rinj në motor i shpëtojnë mrekullisht vdekjes

Globi

VIDEO/ Shikoni pamjet tragjike, 3 të rinj në motor i shpëtojnë mrekullisht vdekjes

Tre të rinj në gjendje të dehur janë përfshirë në një aksident teksa drejtonin një motor. Nga sa mund të dallohet në videon, e filmuar nga kamerat e sigurisë në...

Ushtarët izraelitë ngacmojnë seksualisht gratë palestineze dhe u vjedhin paratë

Globi

Ushtarët izraelitë ngacmojnë seksualisht gratë palestineze dhe u vjedhin paratë

Dy ushtarë izraelitë akuzohen për ngacmimin seksual të grave palestineze dhe vjedhjen e parave dhe sendeve personale nga palestinezët që kalojnë nëpër një pikë kontrolli në pjesën qendrore të Bregut...