Rrezik për cunam, ajsbergu gjigand afrohet pranë fshatit. Një ajsberg gjigand është afruar drejt fshatit Innarsuit, në Groenlandën perëndimore. Autoritet…
Austria, gati për mbylljen e kufirit me Italinë, pas marrëveshjes në Gjermani Marrëveshja e arritur mes kancelares gjermane, Angela Merkel,…
Ukraina njoftoi sot se kishte nënshkruar një kontratë për blerjen e 55 helikopterëve civilë grupit francez “Airbus” për 555 milionë…
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kritikuar administrimin e paraardhësit të tij Barak Obamën lidhur me hakmarrjen e dyshuar të…
Një video shokuese ka bërë xhiro në rrjetet sociale për shkak të pamjeve tmerruese. Në pamjet filmike shihet qartë se…
 Ish-kryeministri pakistanez, Nawaz Sharif, i dënuar në mungesë javën e kaluar me 10 vite burg për korrupsion, u arrestua sapo…
Këngëtarja dhe aktorja e njohur turke Zuhal Olcay është dënuar me 11 muaj e 20 ditë dënim për “fyerjen e…
Më shumë se 12 000 oficerë policie dhe 1 600 ushtarë do të mobilizohen në Paris gjatë fundjavës, ndërsa turma…
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump gjatë vizitës së tij në Londër është mirëpritur nga Mbretëresha Elizabetë në Kështjellën Uindsor. Presidenti…
Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Itali. Tërmeti ka rënë rreth orës 2:50…
Të paktën 90 persona janë vrarë, duke përfshirë një kandidat parlamentar dhe më shumë se 180 të tjerë janë plagosur…
Një Juri e Madhe federale ngriti të premten akuza ndaj 12 oficerëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit, për depërtim…

Lajmet e fundit

Ja kush është aktorja që u përzgjodh për çmimin e karrierës

Show-biz

Ja kush është aktorja që u përzgjodh për çmimin e karrierës

Aktorja angleze Charlotte Rampling është përzgjedhur për të marrë çmimin “Ariu i Artë” për karrierën, në Festivalin Ndërkombëtar të Berlinit me 7 shkurt të vitit që vjen. Këtë lajm e njofton...

Kush e përkrahu Kosovën e kush Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Bota Shqiptare

Kush e përkrahu Kosovën e kush Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Këshilli i Sigurimit në OKB mbajti mbrëmë një mbledhje urgjente për Kosovën. Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Britanisë shfaqen mbështetje për transformimin e Forcave të Sigurisë së...

Vasili: Rama antiprotestë në UBT, foli me veten

Politikë

Vasili: Rama antiprotestë në UBT, foli me veten

Mëngjesin e kësaj të marte, kryeministri Edi Rama u pa në Universitetin Bujqësor të Tiranës edhe pse studentët nuk ishin në dije të këtij takimi. Madje ata denoncuan edhe me video...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!