Presidenti i SHBA, Donald Trump deklaroi se samiti me liderin koreano-verior, Kim Jong Un është ende duke u marrë në…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u përqëndrua tek Irani në fjalimin e parë mbi politikat e administratës që kur…
Irlanda votoi masivisht pro liberalizimit të një prej ligjeve më të rrepta të abortit në Europë. Sondazhet e referendumit dhe…
Në një lëvizje të paparalajmëruar, Kim Jong un dhe Moon Jae in u takuan sërish në zonën e çmilitarizuar mes…
Shumë sipërmarrje gjermane e konsideronin tregun rus deri para disa vitesh si një prej tregjeve më të suksesshme. Por sektori…
Në Forumin e 22-të Ekonomik Ndërkombëtar në Shën Peterburg, gjatë një takimi me gazetarë, Presidenti rus, Vladimir Putin solli në…
Të paktën 94 persona kanë ndërruar jetë prej tetorit të vitit të kaluar nga sëmundja e difterisë në Jemen. Përmes…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka bërë të ditur se samiti i tij i planifikuar me…
Liaoning, aeroplanmbajtësja e vetme e Kinës përfundoi provat e saj të parë të fluturimit të natës, raportojnë mediat shtetërore. Videoja…
Presidenti amerikan Donald Trump tha se takimi i tij me liderin e Koresë së Veriut, mundet ende të ndodhë më…
 Të shtëna me armë janë regjistruar pak minuta më parë në një shkollë 9-vjeçare në Indiana të SHBA-së. Sipas mediave…
I ngarkuari për kryeministër i qeverisë së re italiane, Giuseppe Conte, ka përfunduar konsultimet me forcat politike për formimin e…

Lajmet e fundit

39 vjet më parë Nënë Tereza mori Çmimin Nobel për Paqe

Politikë

39 vjet më parë Nënë Tereza mori Çmimin Nobel për Paqe

39 vjet më parë, bamirësja e njohur me origjinë shqiptare, Nënë Tereza, u nderua me Çmimin Nobel për Paqen. Siç i referohet një artikull i posaçëm i “Radio Vatikanit”, mbi këtë...

INTERPOL-i dhe FSK-ja, dy betejat diplomatike të Kosovës me Serbinë

Aktualitet

INTERPOL-i dhe FSK-ja, dy betejat diplomatike të Kosovës me Serbinë

Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. E para, ndërlidhet me përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL dhe kundërshtimet e vazhdueshme të Serbisë. Kurse e dyta...

E paprecedentë, Zyra e Punës, sorollat dhe nuk regjistron punëkërkuesit nga Kamza

Aktualitet

E paprecedentë, Zyra e Punës, sorollat dhe nuk regjistron punëkërkuesit nga Kamza

Vetëm nga muaji shkurt deri në muajin shtator Shërbimi Social Shtetëror ka refuzuar nga skema e ndihmës ekonomike 1061 familje me motivacionin: “Nuk janë paraqitur tek Zyra e Punës si...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!