Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit,…
Pse të blesh një shtëpi kur mund të blesh një qytet të tërë? Një qytet fantazmë i shekullit të 19-të…
Gazetari Stefan Cvetkoviq nga Bella Cërkva, i cili është zhdukur parmbrëmë, disa herë gjatë punës së tij ka qenë në…
Frontet janë tensionuar ekstremisht në Gjermani: Në grindjen brenda unionit konservator të kristiandemokratëve dhe kristiansocialëve (CDU/CSU)lidhur me politikën ndaj refugjatëve…
Udhëheqësit e Dhomës së Përfaqësuesve me shumicë republikane po premtojnë se do të organizojnë votimin javën e ardhshme për dy…
Italia nuk synon të ratifikojë marrëveshjen e tregtisë së lirë mes Bashkimit Europian dhe Kanadasë (CETA), duke vlerësuar se nuk…
Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in tha të enjten se qeveria e vendit të tij duhet të jetë fleksibël…
Ministrat e Jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikola Dimitrov dhe Nikos Katzias,  pritet të nënshkruajnë gjatë fundjavës, në media flitet…
Pamjet e famshme Big Ben, pallati Buckingham, syri i Londrës etj. Lista e ndërtesave të veçanta vazhdon. Nuk ka eksperiencë…
Luftime të ashpra raportohen në qytetin e Jemenit Hudaydah, kur forcat pro qeveritare të mbështetura nga koalicionit saudit po përleshen…
Twitter tha ditën e Mërkure se do të aplikojë disa ndryshime për të vënë theksin tek Kupa e Botës, tërmetet,…
Ky është momentin tronditës kur një foshnje u braktis në një kanal midis dy varrezave.  Për fat të mirë, të…

Lajmet e fundit

Shifra marramendëse që bosi i drogës i jepte shefit të sigurisë

Globi

Shifra marramendëse që bosi i drogës i jepte shefit të sigurisë

Një dëshmitar i qeverisë në gjyqin kundër bosit meksikan të drogës “El Chapo” ka thënë se karteli i tij i ka dhënë ryshfet ish-shefit të lartë të sigurisë së Meksikës...

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Aktualitet

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Por të gjitha këto probleme, “shëruesi” Shefqet i lidh me...

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Aktualitet

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në Itali. Mediat italiane raportojnë se u desh ndërhyrja e gardianëve për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!