Kryeministri japonez Shinzo Abe dhe Presidenti Donald Trump kanë theksuar shpresat për takimin mes udhëheqësve të Shteteve të Bashkuara dhe…
Mijëra vetë protestuan në Greqi kundër një kompromisi për emrin me Maqedoninë dhe kryeministrit Alexis Tsipras. Nga kjo atmosferë përfitojnë…
Kontrolli i brendshëm i Zyrës Federale për Refugjatët sipas medieve ka konstatuar se ish-drejtuesja e zyrës së Bremenit ka manipuluar…
Parlamenti suedez ka miratuar një projektligj për t’iu dhënë një rast të dytë 9,000 azilkërkuesve, duke iu ofruar mundësinë e…
Kërcënimet e huliganëve rusë kanë qenë të shumta para Botërorit që do të nisë më 14 qershor, madje ndaj tifozëve…
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të enjten se janë bërë përgatitjet për takimin e tij me liderin verikorean, Kim…
Një ligjvënës në Indi e ka bërë të qartë se ai nuk mendon si shumë nga zyrtarët qeveritarë, duke thënë…
Në Stamboll, 22 studentë nga një prej universiteteve të Turqisë po gjykohen nën akuzat për terrorizëm. Rasti ka marrë një…
Motra më e vogël e mbretëreshës, Maxima, Inés Zorreguieta vdiq dje në mbrëmje në Buenos Aires, informacionet e parë raportojnë…
Synimi i Greqisë në negociatat me Shqipërinë është të zgjerojë hapësirën territoriale në detin Jon. Këtë e pohoi ministri grek…
Presidenti afgan, Ashraf Ghani shpalli armëpushimin me kryengritësit talebanë deri më 20 qershor, që përkon më përfundimin e muajit të…
Autori i sulmit me kamion, nga i cili mbetën të vdekur 5 persona në Suedi vitin e kaluar, është dënuar…

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!