Ramzan A. Kadyrov nuk u përmbajt si lider autokratik i Republikës çeçene, duke dështuar të kuptojë vlerën e propagandës dhe…
Nga Deutsche Welle Sa herë që një anije hedh spirancën në skelën e Üsküdar-it dhe njerëzit zbresin nga anija, Emin…
Norvegjia do t’i kërkojë Shteteve të Bashkuara të dyfishojnë numrin e trupave amerikane të stacionuar në këtë shtet, ndonëse një…
Udhëheqësi i talebanëve të Afganistanit Hibatullah Akhundzada, ripërsëriti të martën thirrjen e tij për bisedime të drejtpërdrejta me Shtetet e…
Shtatë persona u plagosën lehtë pas një tren periferik i Parisit u përmbys si rezultat i një rrëshqitjeje të thellë…
Ka marrë fund një pengmarrje në Paris pasditen e sotme. Policët e armatosur kanë arrestuar pengmarrësin dhe kanë liruar dy…
Rreth 73 000 vezë me origjinë nga Holanda dhe të infektuara me insekticidin fipronil u tërhoqën në Gjermani, një vit…
Policia franceze është vënë në alarm, pasi mendohet se një person i armatosur ka marrë peng në një ndërtesë disa…
Presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, befasuan gazetarët me nënshkrimin e një dokumenti që…
Rusia e ka komentuar me shumë skepticizëm samitin mes Trump dhe Kim Jong-un të zhvilluar në Singapor. Ndërsa Koreja e…
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar sot Partinë Socialiste në 27-vjetorin e themelimit të saj. "Në këtë përvjetor të…
Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy…

Lajmet e fundit

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk ka arritur që të futet në mesin e 192 shteteve...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!