Vetëm disa momente pasi fitoi zgjedhjet paraprake në Kaliforni, për të cilat shumë thanë se i patën hapur rrugën drejt…
Politikanët e opozitës në Guatemala duan shkarkimin e kreut të Agjensisë së Emergjencave, Conred. BBC  ka shkruar se Agjensia e…
Kancelarja iu përgjigj për herë të parë pyetjeve të deputetëve të Bundestagut. Dhe u përgjigj tepër e qetë, duke nxjerrë…
Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtrojë mbrëmjen e sotme Iftar ose darkën e prishjes së agjërimit në Shtëpinë e…
Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Kinë ku një foshnjë e porsalindur është gjetur e braktisur dhe me dëmtime të…
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se duke pasur një frigorifer në shtëpi është një shenjë e prosperitetit, duke…
Ministri i Brendshëm francez, Gérard Collomb tha sot se Italia është e detyruar të punojë në kuadër të bashkëpunimit europian…
Afërsisht rreth 100 zjarrfikës janë duke “luftuar” me flakët e zjarrit, të cilat shpërthyen në një hotel me 5 yje…
Zhvlerësimi i fortë i euros ndaj lekut ka sjellë humbje jo të vogla për bizneset eksportuese dhe qytetarët që i…
Banorët e ishullit të Hawaiit përballen me kërcënime të reja nga vullkani Kilawea. Përpos mundësisë për shpërthime të reja, një…
Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, ka treguar vendosshshmërinë e tij për ti dhënë fund emigrimit ilegal si dhe të forcojë…
Kanadaja, mund të bëhet vendi i  parë anëtar i G7-s që legalizon marijuanën, duke tërhequr në këtë mënyrë vëmendjen e…

Lajmet e fundit

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Globi

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Dy herë kandidate demokrate për presidente, Hillary Clinton do të tentojë sërish në garën për president të SHBA-ve në zgjedhjet 2020-ës. Lajmin e ka bërë me dije këshilltari i saj Mark...

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!