Në 1991, pak njerëz e dinin të vërtetën e martesës së princeshës Diana, e cila po copëtohej, ndërkohë që princi…
Një qytet i vogël në veriun e Holandës, Schagen, kërkon të bëjë qytetarët e vet të lumtur me më pak…
Pak orë pas largimit nga Samiti i dështuar u G7 në Kanada, presidenti i SHBA-së Donald Trump ka kritikuar aleatët…
Qeveria italiane nuk ka qëllim që të largohet nga euro dhe planifikon që të fokusohet në shkurtimin e niveleve të…
Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un ka mbërritur në Singapor për takimin e caktuar me presidentin amerikan Donald Trump.…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka arritur në Singapor, ku më 12 qershor do të mbajë…
Ishte planifikuar gjithmonë të ishte një samit i tensionuar dhe i vështirë ai i G7-s dhe një post në Instagram…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se ka dhënë udhëzime që zyrtarët amerikanë të mos e nënshkruajnë deklaratën…
SHBA-Të mërkurën e kaluar, Aaron Voos, nga Laramie, në Wyoming, SHBA, ishte në makinë me djalin e vogël dhe po…
Nga Christoph Hasselbach Xhamitë mbyllen, disa imamë përjashtohen nga vendi: Austria zbaton ligjin për islamin dhe ndeshet me kritika. Një…
Një bebe e porsalindur është varrosur e gjallë nga nëna adoleshente, por mrekullisht i ka mbijetuar këtij akti të tmerrshëm.…
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka mbërritur në Singapor për samitin e parashikuar me presidentin amerikan, Donald Trump.…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!