Një bebe e porsalindur është varrosur e gjallë nga nëna adoleshente, por mrekullisht i ka mbijetuar këtij akti të tmerrshëm.…
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka mbërritur në Singapor për samitin e parashikuar me presidentin amerikan, Donald Trump.…
Më shumë se 2.500 gra janë zhveshur në një plazh të Republikës së Irlandës për të thyer kështu rekordin botëror…
Për shumë amerikanë, takimi i Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un që pritet të ndodhë…
Presidenti Donald Trump paralajmëroi të shtunën se takimi i tij me Kim Jong Un në Singapor më 12 qershor është…
Në Singapor, ku Presidenti i SHBA-ve ka planifikuar të takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un, në…
Mediat italiane informojnë se kryeministri italian Giuseppe Conte e Presidenti amerikan Donald Trump kanë zhvilluar një takim dypalësh surprizë jashtë…
Përfshirja e Shteteve të Bashkuara në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit do të varet nga “faktorë të tjerë”, tha të…
Parlamenti i Bullgarisë ka miratuar një plan për të shpenzuar 2 miliardë dollarë për të blerë 150 makina ushtarake dhe…
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se ai do që Rusia të jetë pjesë e grupit të G7 të vendeve më…
Në fillim të 2018 disa hakera në shërbim të qeverisë kineze kanë marrë informacione të rezervuara të SHBA mbi menazhimin…
Kombet e Bashkuara kanë votuar për t’i dhënë Gjermanisë një vend dyvjeçar në Këshillin e Sigurimit. Belgjika, Afrika e Jugut,…

Lajmet e fundit

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Viti më i errët i njerëzimit

Globi

Viti më i errët i njerëzimit

Viti 536 konsiderohet si më i keqi në historinë e njerëzimit. Kështu, nuk është 1348 me shpërthimin e murtajës dhe as 1928 me epideminë e gripit spanjoll që vrau rreth...

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!