Aktori Alan O’Neill qe u be i njohur me rolin e Hugh te “Bijte e Anarkisë” u gjet i vdekur…
Kryeministri japonez Shinzo Abe dhe Presidenti Donald Trump kanë theksuar shpresat për takimin mes udhëheqësve të Shteteve të Bashkuara dhe…
Mijëra vetë protestuan në Greqi kundër një kompromisi për emrin me Maqedoninë dhe kryeministrit Alexis Tsipras. Nga kjo atmosferë përfitojnë…
Kontrolli i brendshëm i Zyrës Federale për Refugjatët sipas medieve ka konstatuar se ish-drejtuesja e zyrës së Bremenit ka manipuluar…
Parlamenti suedez ka miratuar një projektligj për t’iu dhënë një rast të dytë 9,000 azilkërkuesve, duke iu ofruar mundësinë e…
Kërcënimet e huliganëve rusë kanë qenë të shumta para Botërorit që do të nisë më 14 qershor, madje ndaj tifozëve…
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të enjten se janë bërë përgatitjet për takimin e tij me liderin verikorean, Kim…
Një ligjvënës në Indi e ka bërë të qartë se ai nuk mendon si shumë nga zyrtarët qeveritarë, duke thënë…
Në Stamboll, 22 studentë nga një prej universiteteve të Turqisë po gjykohen nën akuzat për terrorizëm. Rasti ka marrë një…
Motra më e vogël e mbretëreshës, Maxima, Inés Zorreguieta vdiq dje në mbrëmje në Buenos Aires, informacionet e parë raportojnë…
Synimi i Greqisë në negociatat me Shqipërinë është të zgjerojë hapësirën territoriale në detin Jon. Këtë e pohoi ministri grek…
Presidenti afgan, Ashraf Ghani shpalli armëpushimin me kryengritësit talebanë deri më 20 qershor, që përkon më përfundimin e muajit të…

Lajmet e fundit

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Sport

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e tij para ndeshjes kundër Skocisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, tha se duhet fitoja me patjetër kundër djemve të MekLish. Në fjalën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!