Për rreth 4 orë e priti klientin e tij të dalë nga paraburgimi në Shutkë. Kjo për shkak se administratorët…
Emri “Erga Omnes Republika Severna Makedonija” ka ngjallur optimizëm në Athinë pas dështimit të përpjekjeve ditët e fundit. Athina pret…
10 tonë hashash janë sekuestruar nga policia italiane në një ish-anije peshkimi oqeanike në ujërat e ishullit të Sicilisë. Nga…
Deri në fund të Qershorit të gjithë do e marrin atë që meritojnë dhe gjithçka do të jetë e pastër…
75 njerëz të vrarë dhe 192 të zhdukur janë dëmet në njerëz të shkaktuar nga vullkani Fuego që shpërtheu në…
Modelja 37-vjeçare Kim Kardashian, kaloi një orë në Shtëpinë e Bardhë të enjten, ku diskutoi me dhëndrin e presidentit, Jared…
11 nga 17 postet e kabinetit të Kryeministrit Socialist të Spanjës Pedro Sánchez   u janë besuar grave. Ky raport është…
Së paku 16 njerëz u vranë dhe dhjetëra u plagosën nga shpërthimi i një depo të armëve në Bagdad të…
Vetëm disa momente pasi fitoi zgjedhjet paraprake në Kaliforni, për të cilat shumë thanë se i patën hapur rrugën drejt…
Politikanët e opozitës në Guatemala duan shkarkimin e kreut të Agjensisë së Emergjencave, Conred. BBC  ka shkruar se Agjensia e…
Kancelarja iu përgjigj për herë të parë pyetjeve të deputetëve të Bundestagut. Dhe u përgjigj tepër e qetë, duke nxjerrë…
Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtrojë mbrëmjen e sotme Iftar ose darkën e prishjes së agjërimit në Shtëpinë e…

Lajmet e fundit

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Aktualitet

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, një lokal në lagjen “Partizani” në Elbasan u sulmua me një granatë. Në momentin kur granata është hedhur nga persona ende...

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Aktualitet

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Edhe ditën e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave më të kërkuar për qarkun e Gjirokastrës. “Ja 12 personat e kërkuar në qarkun e Gjirokastrës. Policia...

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me kalimin e “fshehtë” të ish-kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Shqipërisë, e më tutje drejt Malit të Zi. Pas reagimit të palës shqiptare...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!