Modelja 37-vjeçare Kim Kardashian, kaloi një orë në Shtëpinë e Bardhë të enjten, ku diskutoi me dhëndrin e presidentit, Jared…
11 nga 17 postet e kabinetit të Kryeministrit Socialist të Spanjës Pedro Sánchez   u janë besuar grave. Ky raport është…
Së paku 16 njerëz u vranë dhe dhjetëra u plagosën nga shpërthimi i një depo të armëve në Bagdad të…
Vetëm disa momente pasi fitoi zgjedhjet paraprake në Kaliforni, për të cilat shumë thanë se i patën hapur rrugën drejt…
Politikanët e opozitës në Guatemala duan shkarkimin e kreut të Agjensisë së Emergjencave, Conred. BBC  ka shkruar se Agjensia e…
Kancelarja iu përgjigj për herë të parë pyetjeve të deputetëve të Bundestagut. Dhe u përgjigj tepër e qetë, duke nxjerrë…
Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtrojë mbrëmjen e sotme Iftar ose darkën e prishjes së agjërimit në Shtëpinë e…
Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Kinë ku një foshnjë e porsalindur është gjetur e braktisur dhe me dëmtime të…
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se duke pasur një frigorifer në shtëpi është një shenjë e prosperitetit, duke…
Ministri i Brendshëm francez, Gérard Collomb tha sot se Italia është e detyruar të punojë në kuadër të bashkëpunimit europian…
Afërsisht rreth 100 zjarrfikës janë duke “luftuar” me flakët e zjarrit, të cilat shpërthyen në një hotel me 5 yje…
Zhvlerësimi i fortë i euros ndaj lekut ka sjellë humbje jo të vogla për bizneset eksportuese dhe qytetarët që i…

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!