Bill Clinton thotë se do të përgjigjej edhe sot njësoj si në vitin 1998 në lidhje me marrëdhënien e tij…
Takimi i shumëpritur në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong-un, do të zhvillohet në një…
Zbulimi i penicilinës nga Aleksandër Flemingu në vitin 1928 njihet si një rast fatlum që ra mbi një punonjës të…
Galaxy S10 pritet t'i sfidojë të gjithë smartphonet përsa i përket fotografisë. Sipas Kim Dong-won, Samsung ka në plan të…
Të paktën 192 njerëz rezultojnë të zhdukur dhe 75 kanë vdekur si pasojë e shpërthimit të vullkanit “Fuego” në Guatemalë…
Angela Merkel vlerëson Deutsche Wellen me rastin e 65-vjetorit të themelimit të saj si simbol i gazetarisë serioze dhe i…
Vendet anëtare të Aleancës së Atlantikut Verior përballen me sfida të sigurisë ndërsa përgatiten për takimin e muajit korrik në…
SHBA-të dhe Koreja e Veriut kanë vendosur se cili do jetë vendi për samitin midis Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësit…
Qeveria e drejtuar nga kryeministri Conte ka marrë votëbesimin në Senat. Mbrëmjen e sotme, ai arriti që të kalonte provën…
Ish-kryeministri i Sanjës, Mariano Rajoy, me lot në sy në një konference për shtyp dha dorëheqjen nga drejtimi i Partisë…
Rreth 5 000 miliardë qese plastike konsumohen çdo vit në botë dhe vetëm një pjesë e vogël është e riciklueshme,…
Një lajm i mirë për të djathtët, intervista bombastike e një ambasadori të SHBA. Nuk ka asnjë dyshim se qëndrimi…

Lajmet e fundit

Juventus i ofron një mundësi të dytë yllit të Real Madridit

Sport

Juventus i ofron një mundësi të dytë yllit të Real Madridit

Zonja e Vjetër ende ka besim në Szczesny Por, Juventus i ka ofruar një mundësi të dytë portierit rebel të Real Madridit, Keylor Navas, sipas Corriere di Torino (via CalcioMercato). Navas i...

Numri i personave të zhdukur në Kaliforni nga zjarri shkon në 631

Globi

Numri i personave të zhdukur në Kaliforni nga zjarri shkon në 631

Numri i njerëzve që mungojnë në Kaliforninë veriore të përfshirë nga zjarret shkatërruese  ka arritur në më shumë se 600 persona dhe janë gjetur shtatë trupa të tjerë, sipas autoriteteve...

Si do të jetë moti ditën e sotme

Aktualitet

Si do të jetë moti ditën e sotme

Deri në mesdite vendi ynë paraqitet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta. Pasditja sjell zhvillim të vranësirave lokale në veri-verilindje duke lënë në ndikimin e motit të kthjellët dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!