Takimi i shumëpritur në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong-un, do të zhvillohet në një…
Zbulimi i penicilinës nga Aleksandër Flemingu në vitin 1928 njihet si një rast fatlum që ra mbi një punonjës të…
Galaxy S10 pritet t'i sfidojë të gjithë smartphonet përsa i përket fotografisë. Sipas Kim Dong-won, Samsung ka në plan të…
Të paktën 192 njerëz rezultojnë të zhdukur dhe 75 kanë vdekur si pasojë e shpërthimit të vullkanit “Fuego” në Guatemalë…
Angela Merkel vlerëson Deutsche Wellen me rastin e 65-vjetorit të themelimit të saj si simbol i gazetarisë serioze dhe i…
Vendet anëtare të Aleancës së Atlantikut Verior përballen me sfida të sigurisë ndërsa përgatiten për takimin e muajit korrik në…
SHBA-të dhe Koreja e Veriut kanë vendosur se cili do jetë vendi për samitin midis Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësit…
Qeveria e drejtuar nga kryeministri Conte ka marrë votëbesimin në Senat. Mbrëmjen e sotme, ai arriti që të kalonte provën…
Ish-kryeministri i Sanjës, Mariano Rajoy, me lot në sy në një konference për shtyp dha dorëheqjen nga drejtimi i Partisë…
Rreth 5 000 miliardë qese plastike konsumohen çdo vit në botë dhe vetëm një pjesë e vogël është e riciklueshme,…
Një lajm i mirë për të djathtët, intervista bombastike e një ambasadori të SHBA. Nuk ka asnjë dyshim se qëndrimi…
Videoja e një vogëlusheje, e cila po lufton me kancerin, dhe që këndon këngën ‘Fight Song’ po bën xhiron e…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!