Liqenjtë Plitvice, parku më i vjetër i Evropës Juglindore, vendi ku është xhiruar filmi i famshëm Winnetou janë në rrezik,…
Presidenti i SHBA, Donald Trump pritet që javën e ardhshme do të organizojë një darkë iftari për të gjithë besimtarët…
Policia në Gjermani ka qëlluar me armë zjarri një person në katedralen e Berlinit. Departamenti i policisë së Berlinit konfirmoi…
Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmajer, kërkoi falje nga homoseksualët për dekada të vuajtjes dhe të padrejtësisë për shkak të ligjeve…
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, tha sot se sanksionet ndërkombëtare ndaj Koresë së Veriut do të hiqen vetëm kur…
Dy alpinistë raportohet se kanë humbur jetën teksa po tentonin të ngjisnin formacionin shkëmbor të njohur si “El Capitan”, në…
Një lojë ku qëllohet me armë në shkollë është hequr nga dyqani online i Steam para se të dalë në…
Binjaket siameze Maria dhe Consolata Mwakikuti kanë vdekur pas një ataku kardiak në moshën 22-vjeçare. Binjaket, të cilat ishin të…
Të paktën 9 refugjatë, 6 prej të cilëve fëmije, janë mbytur në det në bregdetin lindor të Turqisë. Ngjarja ndodhi…
Nga Deutsche Welle Sllovenia është anëtare e BE dhe NATO-s, ka si monedhë euron, dhe në vitet e fundit të…
Fotot e mëposhtme flasin vetë. Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un jeton në një rezidencë super luksoze.  Rezidenca…
Vështrim pas në histori: Lëvizja studentore jugosllave ka qenë ndoshta mundësia e vetme për një zhvillim paqësor në Jugosllavi. Por…

Lajmet e fundit

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet dallohet se vetura është kthyer përmbys, por për fat të mirë...

Qyteti kanadez refuzon të organizojë Lojrat Olimpike Dimërore 2026

Globi

Qyteti kanadez refuzon të organizojë Lojrat Olimpike Dimërore 2026

Banorët e qytetit kanadez Calgary kanë votuar me forcë kundër ofertës për të organizuar Lojërat Olimpike Dimërore 2026. Më shumë se 56% e votuesve e hodhën poshtë idenë në mes të...

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

Aktualitet

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

AKU në qytetin e Elbasanit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur , në markatë, ku ka konstatuar disa subjekte që tregtonin produktet ushqimore me origjinë shtazore, pa asnjë  dokumentacion...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!