NATO ka nisur një stërvitje masive në kufijtë e asaj që konsiderohet rreziku më i madh, Rusisë. Aleanca ka nisur…
Presidenti Trump thotë se studiuesit ligjorë kanë konfirmuar se ai ka "të drejtën absolute për të falur" veten, por e…
Gazetari ukrainas, Roman Sushchenko është dënuar me 12 vjet burg nga Rusia pasi është shpallur fajtor për spiunim. Sushchenko, korrespondent…
Masakrohen qindra balena, shumë prej të tyre shtatzëna. Ky është bilanci tragjik i sezonit të fundit të gjuetisë japoneze në…
Të paktën shtatë veta humbën jetën dhe nëntë u plagosën nga sulm vetëvrasës më bombë në Kabul, afër një tubimi…
500 tërmete janë regjistruar brenda 24 orëve në rajonin e vullkanit Kilauea në Hawai të Shteteve të Bashkuara të Amerikës…
Arabia Saudite ka filluar sot shpërndarjen e patentave për gratë, tre javë pas hyrjes në fuqi të dekretit mbretëror që…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump thotë se studiuesit ligjorë kanë konfirmuar se ai ka “të drejtën absolute për të falur”…
“Më duket se ekziston një marrëveshje për fillimin e taksës së sheshtë mbi të ardhurat e biznesit duke filluar nga…
Një baba është treguar i pamëshirshëm, teksa ka dhunuar, torturuar dhe pastaj vrarë djalin e mitur. E për këtë, ai…
Të paktën 5 persona u qëlluan me armë gjatë kohës kur po shikonin një ndeshje futbolli në Dallas të Shteteve…
“Donald Trump mbase e ka fuqinë ta falë veten lidhur me çështjen e ndërhyrjes së supozuar ruse në zgjedhje, por…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!