Rreth 5 000 miliardë qese plastike konsumohen çdo vit në botë dhe vetëm një pjesë e vogël është e riciklueshme,…
Një lajm i mirë për të djathtët, intervista bombastike e një ambasadori të SHBA. Nuk ka asnjë dyshim se qëndrimi…
Videoja e një vogëlusheje, e cila po lufton me kancerin, dhe që këndon këngën ‘Fight Song’ po bën xhiron e…
Së shpejti do të mësojmë më shumë për zbulimet e fundit në Mars nga Nasa, pasi kjo e fundit pritet…
Lideri Suprem i Iranit ka sfiduar presidentin amerikan, Donald Trump, duke thënë se vendi do të rrisë kapacitetet e saja…
5 Qershori shënon Ditën Botërore të Mjedisit, e cila është zgjedhur nga OKB-ja në vitin 1974. Kjo ditë shërben për…
Një autobus më turistë kinezë ka dalë nga rruga, duke bërë që mbi 20 persona të plagosen. Autobusi me turistë…
Një djalë i ri që ishte braktisur nga ish-dashura, është filmuar duke qëlluar me pistoletë ish-partneren dhe atë para shumë…
Një ish-oficer i Agjencisë së Inteligjencës së Mbrojtjes në SHBA u arrestua pas përpjekjeve për të spiunuar te Kina për…
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo dhe Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu ritheksuan përkushtimin e tyre ndaj trajtimit të shqetësimeve…
NATO ka nisur një stërvitje masive në kufijtë e asaj që konsiderohet rreziku më i madh, Rusisë. Aleanca ka nisur…
Presidenti Trump thotë se studiuesit ligjorë kanë konfirmuar se ai ka "të drejtën absolute për të falur" veten, por e…

Lajmet e fundit

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Sport

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj Uellsit, ai  shpreh se do të mbetet trajner i Shqipërisë...

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Aktualitet

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Universitetet europiane janë të njohura për traditën e tyre në mësim dhënie. Në renditjet ndërkombëtare ato renditen në të shumtën e rasteve në krye të klasifikimit për sa i përket...

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Aktualitet

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian që ka karburantin më të shtrenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!