Manovra është një "demonstrim i qartë i angazhimit dhe solidaritetit të Aleancës", bëri të ditur ushtria e SHBA në Evropë.…
Në zgjedhjet parlamentare në Slloveni, votuesit e dhanë votën për kthesën djathtas të vendit. Qeveria e qendrës së majtë humbi…
Hendeku i pagave mes burrave dhe grave i kushton ekonomisë globale 160 milionë dollarë. Një analizë e të ardhurave bërë…
Liqenjtë Plitvice, parku më i vjetër i Evropës Juglindore, vendi ku është xhiruar filmi i famshëm Winnetou janë në rrezik,…
Presidenti i SHBA, Donald Trump pritet që javën e ardhshme do të organizojë një darkë iftari për të gjithë besimtarët…
Policia në Gjermani ka qëlluar me armë zjarri një person në katedralen e Berlinit. Departamenti i policisë së Berlinit konfirmoi…
Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmajer, kërkoi falje nga homoseksualët për dekada të vuajtjes dhe të padrejtësisë për shkak të ligjeve…
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, tha sot se sanksionet ndërkombëtare ndaj Koresë së Veriut do të hiqen vetëm kur…
Dy alpinistë raportohet se kanë humbur jetën teksa po tentonin të ngjisnin formacionin shkëmbor të njohur si “El Capitan”, në…
Një lojë ku qëllohet me armë në shkollë është hequr nga dyqani online i Steam para se të dalë në…
Binjaket siameze Maria dhe Consolata Mwakikuti kanë vdekur pas një ataku kardiak në moshën 22-vjeçare. Binjaket, të cilat ishin të…
Të paktën 9 refugjatë, 6 prej të cilëve fëmije, janë mbytur në det në bregdetin lindor të Turqisë. Ngjarja ndodhi…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!