Në Evropën qendrore dhe juglindore është duke u zhvilluar një luftë ekonomike për shuma miliardash. Kemi të bëjmë me shumë…
Qytetarët në shtetin komunist të Koresë së Veriut, përveç faktit që janë të izoluar nga bota, duhet të besojnë edhe…
Një ndërtesë gjashtë katëshe në ndërtim e sipër është rrëzuar dhe për pasojë kanë humbur jetën 3 persona dhe janë…
Presidenti francez, Emmanuel Macron njoftoi se Serbia nuk do të hyjë automatikisht në Bashkimin Evropian në vitin 2025, datë e…
Një polic që ecën me makinën e tij me shpejtësi të madhe dhe pa e ndaluar akoma atë, qëllon me…
Takimi midis Presidentit të SHBA-ve Donald Trump me Vladimir Putin në Helsinki u komentua shumë dhe pati një sërë kritikash.…
Shtëpia e Bardhë ka njoftuar nëpërmjet një deklarate se Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, më 25 korrik do të presë…
Një vajzë adoleshente ka ndërruar jetë pasi instruktori i saj e shtyu nga kati i dytë i shkollës ndërsa po…
Një aksident ajror në Kubë, i cili vrau 112 vetë, u shkaktua nga "gabimi njerëzor", tha kompania meksikane që zotëron…
Mark Bowden shkruan. Gjithmonë shkruan. Jashtëzakonisht mirë, i dokumentuar dhe i drejtpërdrejtë. I lindur në Saint Louis, 66-vjeçari i formuar…

Lajmet e fundit

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Globi

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes të rrugës. Zjarrfikësit kanë...

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...