Një predikues mbijetoi mrekullisht pas një sulmi të armatosur gjatë një shërbese në një kishë në Brazil. 30-vjeçari Weslei Souza…
Autoritetet në Kaliforni vazhdojnë kërkimet për më shumë se 200 njerëz që rezultojnë të zhdukur, ndërsa zjarre të fuqishëm kanë…
Në një intervistë eksluzive për Deutsche Wellen, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg thotë, se në çfarë kushtesh do…
Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, të hënën duhej të paraqitej në burgun e Shuto Orizares, pas dënimit me dy…
Në një intervistë eksluzive për Deutsche Wellen, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg thotë, se në çfarë kushtesh do…
Ka shkuar në plot 44 numri i të vdekurve dhe rreth 200 të zhdukur, si pasojë e zjarreve shkatërruese në…
Gjyqi do zhvillohet nën masa të rrepta sigurie për të mbrojtur dëshmitarët, qytetarët e New York, si edhe vetë të…
Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Oliver Spasovski, deklaron se nuk e mendon të japë dorëheqje pasi policia dështoi…
Sigurisht që cudirat në këtë botë plot me të panjohura nuk kanë fund. Mes një natyre të jashtëzakonshme dhe zhvillimeve…
Shtatë fëmijë kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur pasi një autobus që mbante një ekip të futbollistësh…
Në Marok e mendojnë ndryshe nga disa vende të tjera ndërrimin e orës. Me mijëra nxënës protestuan për të tretën…
Dhuna shpërtheu mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza. Dhuna erdhi një ditë pasi shtatë militantë palestinezë dhe një ushtar izraelit u…

Lajmet e fundit

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Aktualitet

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Durrës. Një grua ka rënë nga kati i 7-të i një pallati në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar. Ajo ka...

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!