Një tjetër samit i udhëheqësve të Bashkimit Evropian dhe vendime të tjera më të rëndësishme, që nga Brexit-i, migracioni dhe…
Unë nuk kam një prokuror të përgjithshëm – është shprehur presidenti amerikan donald trump, në atë që është padyshim sulmi…
Ish-kryeministri i Malajzisë, Najib Razak u arrestua sot dhe pritet të fajësohet në kuadër të hetimit që hedh dyshime për…
Një kirurg nga Kalifornia në SHBA dhe e dashura e tij janë akuzuar për dy sulme seksuale dhe hetuesit dyshojnë…
Një pritje madhështore i ka dedikuar lideri Koreanoverior vizitës së homologut të tij nga Jugu, në Korenë komuniste. Diktatori i…
Një shqiptar, i akuzuar si pjesë e bandës që mes 15 dhe 16 tetorit 2012, mbajti peng kontabilistin e besuar…
Organizatat që kryejnë lobizëm për të huajt, po i bëjnë gjithnjë e më shumë të ditura aktivitetet e tyre, ndërsa…
Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara duan t'u japin Beogradit e Prishtinës hapësirën…
Shumica e evropianëve e mbështesin pranimin e refugjatëve, edhe tre vjet pas krizës me ta në kontinent, thuhet në një…
Kim Jong-un ka pranuar të mbyllë njërin prej vendeve kryesore të testimit dhe lëshimit të raketave të Koresë së Veriut.…

Lajmet e fundit

Pompeo: SHBA do të fitojë luftën tregtare me Kinën

Globi

Pompeo: SHBA do të fitojë luftën tregtare me Kinën

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, tha sot se vendi i tij do të "fitojë" luftën tregtare kundër Kinës, duke vlerësuar Pekinin përgjegjës për konfliktin me rritjen e tarifave doganore...

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Sport

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Janë luajtur sot ndeshjet e mbetura të javës së gjashtë në kampionatin e Maqedonisë dhe sfida më e luftuar ka qenë ajo mes Sileksit dhe Shkëndijës. Ishin miqtë tetovarë që...

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Globi

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane. Massoel Shipping tha se anija e tyre MV Glarus, që po transportonte...