LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që…
Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të…
Zyrtarët afganë thonë se të paktën gjashtë vetë u vranë nga një shpërthim vetëvrasës me bombë pranë një postblloku para…
Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo u kthye në Uashington të hënën pasi shënoi 100 vjetorin e fundit të Luftës së…
Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka deklaruar së fundmi se shërbimet e inteligjencës së vendit të tij kanë dëgjuar regjistrimet turke…
Një fluks i madh emigrantësh meksikanë synojnë SHBA-në për të jetuar. Së fundmi një karvan i madh njerëzish i përbërë…
Shumica e luftëtarëve të Shtetit Islam, një organizatë terroriste që po bëhet gjithnjë e më e vogël, po kthehen në…
15 emigrantë në bordin e një anijeje u mbytën në bregun perëndimor të Turqisë në detin Egje’, ndërsa kërkimet për…
Mediat greke kanë publikuar momentet e plota nga video e ekzekutimit të biznesmenit australian Janis Makris. 46-vjeçari u vra në…
Kompanitë në Britaninë e Madhe po mendojnë seriozisht për vendosjen e mikorçipeve tek punonjësit e tyre për të rritur sigurinë.…
Pothuajse çdo gjë shkoi në bazë të protokollit në ceremoninë e 100 vjetorit të armëpushimit të Luftës së Parë Botërore.…
Udhëheqësit e Francës dhe Gjermanisë, bënë thirrje për një qasje të përbashkët për të nxitur paqen në botë. Këto komente…

Lajmet e fundit

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sekreti i mjekësisë alternative: Dhembjet në pjesën e qafës

Shëndeti

Sekreti i mjekësisë alternative: Dhembjet në pjesën e qafës

Qëndrimi i gjatë ulur në pozitë jo të drejtë, gjumi në jastëk të papërshtatshëm dhe stresi janë problemet më të shpeshta për shkak të të cilave kemi dhembje në pjesën...

Mbledhja sot në Dubai, pritet që të vendoset për Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Mbledhja sot në Dubai, pritet që të vendoset për Kosovën në INTERPOL

Shtetet anëtare të Interpol po mblidhen sot në Dubai për të zgjedhur presidentin e ri pasi ish-udhëheqësi i agjencisë ishte arrestuar në Kinë. Meng Hongëei, i cili ishte zëvendësministri i sigurisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!