Pothuajse çdo gjë shkoi në bazë të protokollit në ceremoninë e 100 vjetorit të armëpushimit të Luftës së Parë Botërore.…
Udhëheqësit e Francës dhe Gjermanisë, bënë thirrje për një qasje të përbashkët për të nxitur paqen në botë. Këto komente…
Presidenti Donald Trump nderoi sot trupat amerikane, franceze dhe të aleatëve të tjerë që humbën jetën gjatë Luftës së Parë…
Gjermania është një nga vendet e para që i ka dhënë gruas të drejtën e votës. 100 vjet më vonë…
Kryetari i Partisë Kristiansociale, CSU, dhe ministër i Brendshëm federal, Horst Seehofer do të dorëzojë vitin e ardhshëm postin si…
Të paktën 149 persona, mes të cilëve edhe civilë, janë vrarë në 24 orët e fundit të përplasjeve mes forcave…
Presidenti Gabonese Ali Bongo është i sëmurë rëndë, thotë zëdhënësi i tij, duke i dhënë fund javëve të heshtjes zyrtare…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi në 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris, se kishte konflikte…
Londra është qendra financiare e Europës dhe strehon selitë qendrore të një sërë bankash. Por, me Brexit, këto banka do…
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se përparimi është duke u bërë drejt një marrëveshje përfundimtare të Brexit, por…
Ditën e sotme janë zbuluar fjalët e fundit të gazetarit të vrarë saudit Jamal Khashoggi. Një gazetar turk i kronikës…
Autoritetet e shtetit të Floridës urdhëruan të shtunën rinumërimin elektronik të votave të zgjedhjeve kontestuese për senat dhe për guvernator,…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!