“Në qershor na duhet të shohim progres dhe ky progres do të vlerësohet nga Komisioni Europian. Afati përfundimtar për marrëveshjen…
Sikur të mos mjaftonte llava që derdhet kudo, hiri vullkanik apo gazrat toksikë, vullkani “Kilauea” në ishullin e madh në…
Lidhur me hetimet mbi terrorizmin në territorin amerikan, shefi i FBI-së, Christopher Wray deklaroi se Byroja Federale e Hetimeve ka…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, nëpërmjet një postimi në Facebook, i ka bërë edhe një herë…
Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare kineasti dhe regjisori rumun Lucian Pintilie. Ai mërgoi në Francë pasi u ndalua…
Komisioni Evropian ka bërë të ditur se do të dërgoj Gjermaninë, Francën dhe katër vende të tjera në gjykatën më…
Duhen më pas se 1 muaj nga fillimi i Botërorit në Rusi por përgjatë gjithë kësaj kohe nuk kanë rreshtuar…
Një vajzë la një valixhe të mbushur me para në një lokal, sepse “dëmshpërblimi i ndarjes”, që i dha ish-i…
Kalifornia është tashmë shteti i parë amerikan që ka vendosur kriterin e paneleve diellore për shtëpitë e reja që do…
Ushtria izraelite sulmoi gjatë natës së kaluar pozicionet ushtarake të Hamasit në veri të rripit të Gazës duke shënjëstruar 4…