Presidenti i SHBA Donald Trump ka kritikuar administrimin e paraardhësit të tij Barak Obamën lidhur me hakmarrjen e dyshuar të…
Një video shokuese ka bërë xhiro në rrjetet sociale për shkak të pamjeve tmerruese. Në pamjet filmike shihet qartë se…
 Ish-kryeministri pakistanez, Nawaz Sharif, i dënuar në mungesë javën e kaluar me 10 vite burg për korrupsion, u arrestua sapo…
Këngëtarja dhe aktorja e njohur turke Zuhal Olcay është dënuar me 11 muaj e 20 ditë dënim për “fyerjen e…
Më shumë se 12 000 oficerë policie dhe 1 600 ushtarë do të mobilizohen në Paris gjatë fundjavës, ndërsa turma…
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump gjatë vizitës së tij në Londër është mirëpritur nga Mbretëresha Elizabetë në Kështjellën Uindsor. Presidenti…
Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Itali. Tërmeti ka rënë rreth orës 2:50…
Të paktën 90 persona janë vrarë, duke përfshirë një kandidat parlamentar dhe më shumë se 180 të tjerë janë plagosur…
Një Juri e Madhe federale ngriti të premten akuza ndaj 12 oficerëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit, për depërtim…
Sot është mbajtur mbledhja e Këshillit për Stabilizim dhe Asociim në Bruksel ku kanë marrë pjesë zyrtarë të BE-së, Johannes…

Lajmet e fundit

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Globi

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes të rrugës. Zjarrfikësit kanë...

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...