Presidenti Donald Trump ndodhet në një vizitë 3 ditore në Britaninë e Madhe. Gjatë një konference për shtyp me kryeministren…
Dy të mitur janë gjetur të mbyllur nga prindërit, në një kafaz të vogël prej druri. Ngjarja shokuese ka ndodhur …
Nga Mark Oliver "Ne duam vajzat geisha!”. Në vitin 1945, britmat çanë ajrin e natës në Japoninë e pushtuar nga…
“Nuk do të jetë më e mundur, që njerëzit nga Europa të vijnë në Britani me shpresën e gjetjes së…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka mbërritur dje në Britani për një vizitë zyrtare për herë të parë si kreu…
Një ditë pasi Byroja Qendrore e Hetimeve (CBI) CBI ngriti një akuzë kundër tij për dyshimin e përdhunimit të një…
Një aksident i rrallë ka ndodhur në Birmingham të Britanisë. Në video shihet qartë se si një mjet ka përfunduar…
Gjatë pesë viteve të ardhshme Italisë do t’i mungojë 11.803 mjekë. Edhe pse sot fqinji përtej Adriatikut ka një numër…
Të paktën 12 vetë janë plagosur pas një shpërthimi në një fabrikë kimike pranë aeroportit të Kajros, raporton agjencia shtetërore…
Donald Trump ka kërcënuar Britaninë e Madhe se, me shumë gjasë “nuk do të arrijë” një pakt tregtie me Shtetet…

Lajmet e fundit

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...

FOTO/ Seksi dhe joshëse në Instagram, nuk do e besoni moshën

Show-biz

FOTO/ Seksi dhe joshëse në Instagram, nuk do e besoni moshën

Ajo rregullisht e ndez “flakë” Instagramin e saj. Bëhet për 53-vjeçaren Elizabeth Hurley, e cila vazhdon të impresionojë fansat me format bombastike. Sot ajo zgjodhi një foto me bikini, që e...