Në shtatë muajt e parë të vitit 2018, numri i kalimeve të parregullta kufitare në BE përmes katër rrugët kryesore…
Kryetari i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker tha se po bëhen përparime në lidhje me bisedimet për buxhetin e Italisë. Komisioni…
Ekonomia e Italisë, e treta më e madhe në Eurozonë, është tkurrur gjatë tremujorit të tretë për të parën herë…
Çmimet e makinave klasike kanë përjetuar të gjitha çmimet e “turpshme” gjatë viteve të fundit, derisa modelet e dëshirueshme kanë…
Magnus Çarlsen është kampioni i ri i botës, për lojën e shahut. Ai e fitoi këtë titull pas një loje,…
Agjencia amerikane e hapësirës NASA zgjodhi nëntë kompani që do të konkurrojnë për të ndërtuar një anije kozmike, e cila…
Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk ia doli të ishte në kohë në mbledhjen e samitit G-20 në Buenos Aires. Avioni…
Pronari i një gjarpri ka njoftuar policinë, pasi i është larguar gjarpri nga banesa. Autoritete policore kanë nisur kërkimet dhe…
Udhëheqësit e botës po mbërrijnë në kryeqytetin e Argjentinës, Buenso Aires para nisjes së samitit të G20-ës, njofton BBC. Takimi…
Festat po afrojnë dhe bashkë me to edhe viti tjetër. Zbulo si do të jetë për ty ky vit që…
Aeroplani i kancelares gjermane, Angela Merkel, që ishte nisur nga Berlini për në samitin e G20 në Argjentinë, sonte u…
Një djalë i vogël 7-vjeçar ka prekur zemrat e të gjithëve me një letër që ka shkuar për babain e…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!