Ministrja e Mbrojtjes, Ank Bijleveld njoftoi sot se Holanda është në një “luftë kibernetike” me Rusinë, pasi parandaloi në muajin…
Fshati Riace në jug të Italisë është një shembull i integrimit të suksesshëm të refugjatëve - ndërsa tani ata duhet…
Zgjerimi i programit nxitës të investitorëve të huaj, e njohur si “vizat e arta” është ndër prioritetet e Ministrisë së…
Nuk lëndoi njeri por shkaktoi vetëm thyerje xhamash, një bombë artizanale që shpërtheu në portën hyrëse të degës lokale të…
Presidenti Donald Trump po sugjeron se Sekretari i Mbrojtjes Jim Mattis mund të jetë një nga zyrtarët e tij të…
Nuk kanë fund publikimet e shtypit ndërkombëtar rreth situatës në qendrën e pritjes dhe identifikimit në Moria dhe Lesvos, lidhur…
Arabia Saudite hodhi poshtë kërcënimin e Presidentit Trump për ta dënuar atë lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit Xhamal Kashoggi,…
Udhëheqësi i opozitës ruse Alexei Navalny u lirua nga burgu të dielën. Ai u ndalua gjithsej për 50 ditë. Në…
Zyrtarët thanë se 19 emigrantë, përfshi fëmijët, u vranë kur kamioni i tyre doli nga rruga dhe ra nga një…
Vetëm pak ditë para zgjedhjeve parlamentare, militantë talebanë kanë vrarë së paku 22 forca të sigurisë, përfshirë edhe një shef…
Rezultati i zgjedhjeve parlamentare në Bavari mund të kthehet në një sfidë për kancelaren Angela Merkel. Sondazhet nuk janë premtuese…
“Nuk ka mundësi tjetër për të dy popujt përveç marrëveshjes së Prespës”, ka deklaruar kryeministri grek Aleksis Tsipras në fjalimin…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!