Në Beograd sërish janë mbajtur protesta të opozitës kundër presidentit Vuçiq dhe qeverisë Brnabiq. Demonstruesit kërkojnë përfundimin e aksioneve të…
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi të mërkurë se një operacion i ri do të fillojë në ditët në vijim,…
Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker njihet për pasionin e tij për alkoolin dhe lirshmërinë në takimet publike. Shpesh…
Kryeministri australian, Scott Morrison konfirmoi vendimin e qeverisë së tij për të njohur Jeruzalemin Perëndimor si kryeqytet të Izraelit. Gjithsesi,…
Një gjykatës federal nga Teksasi ka vendosur të shpallë si antikushtetues një pjesë të konsiderueshme të Aktit të Kujdesit të…
Senati i Shteteve të Bashkuara votoi një rezolutë për të ndaluar ndihmën ushtarake ndaj Arabisë Saudite për luftën në Jemen,…
Rreth 2,000 hungarezë protestuan jashtë parlamentit kundër legjislacionit të ri që i lejon punëdhënësit të kërkojnë nga stafi që të…
Pas atentatit terrorist në Strasburg, Italia ka përshpejtuar aktivizimin e planit special të sigurisë i parashikuar për festat e fundvitit. …
Autoritetet policore në Francë kanë ekzekutuar personin i cili dyshohet se qëndron pas sulmit në tregun e Krishtlindjes në Strasburg.…
Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u…
Shefi i OKB-së Antonio Guterres njoftoi të enjten një seri përparimesh në bisedimet me rivalët në konfliktin e Jemenit, duke…
Heshtja publike e Presidentit Donald Trump të mërkurën mohoi zemërimin e tij në rritje lidhur me ish avokatin e vjetër…

Lajmet e fundit

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!