Mark Zuckerberg doli gati i pa lagur nga dëshmia para senatorëve, por raundi i dytë ishte më i ashpër. Themeluesi…
15 vite më parë ishte thjesht një roman i shkruar me nacionalizëm të tepruar e me teori të çmendura komploti,…
Përplasja e presidentit Donald Trump me prokurorin special Robert Mueller arriti “pikën e vlimit” ditën e martë, kur zëdhënësja e…
Një aksidenti i tmerrshëm ajror ndodhi ditën e sotme në Algjeri. Por çfarë e shkaktoi aksidentin e avionit ushtarak? Shkaqet…
Një çifti gay është rrahur brutalisht jashtë një resorti në Miami nga katër burra pas disa orësh nga festimet e…
Thellohet bilanci i viktimave nga rrëzimi i një avioni ushtarak në Algjeri. Deri tani raportohen 257 viktima pas rrëzimit të…
Duket se situata politike nuk paraqitet shumë e volitshme as në Armeni, pasi opozita ka dalë kundër lëvizjeve të reja…
Alienët nuk gjenden akoma pasi truri njerëzor nuk është mjaftueshëm I fuqishëm për t’I perceptuar ato, thotë një shkencëtar pas…
Festa e fitores së skuadrës së futbollit të kryeqytetit të Italisë, mbrëmjen e djeshme ka qenë shumë e zjarrtë. Triumfi…
Ushtarët amerikanë duke i thënë mirupafshim të dashurave të tyre përpara se të shkonin në Egjipt 1963 Olive Oatman ishte…
Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev ka reaguar pas sanksioneve kufizuese që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur ndaj Rusisë.…
Duket se mardhëniet midis Rusisë dhe SHBA-së kanë arritur pikun e tyre të acarimit. Në një shkrim të Daily Mail…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!