Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka…
jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën…
Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e…
Prokurorët japonezë kanë akuzuar ish kryetarin e Nissan, Carlos Ghosn, për 'sjellje të keqe financiare', raportojnë mediat japoneze. Ai u…
Presidenti i Serbisë dhe i Partisë Progresive Serbe (SNS), Aleksandër Vuçiç tha se ai nuk do të plotësojë asnjë kërkesë…
E vogël përparësia, me të cilën u zgjodh Annegret Kramp-Karrenbauer kryetare e re e CDU-së. E besuara e Merkelit duhet…
Të paparë komunistët. Ngordhësirë Leninin, këtë terrorist ndërkombëtar, kanë filluar edhe ta hanë në formë paste. Nuk e kanë problem…
Policia franceze përdori gazin lotsjellës kundër protestesve, të cilët u mblodhën në Paris për të protestuar kundër taksave të larta…
Parisi është blinduar nga forcat e armatosura të policisë të gatshëm për një tjetër konfrontim me protestuesit “jelekë verdhë”, të…
Një viç në miniaturë me emrin Lil ‘Bill,( Bill-i i Vogël), i cili ka lindur me një të dhjetën e…
Serbia pretendon se ka ndikuar në terheqjen e Pavarësisë së Kosovës nga 12 vende. Pavarësisht se Ministria e Jashtme e…
Një tragjedi ka ndodhur në Itali,ku 6 persona kanë ndërruar jetë, 10 janë në gjendje të rëndë dhe mbi 100…

Lajmet e fundit

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!