Franca është tronditur nga një video që është shpërndarë në internet, ku shihet arrestimi dhe trajtimi brutal i studentëve që…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, emëroi William Barr për prokuror të përgjithshëm – post të cilin e ka…
Presidenti Donald Trump dënoi anti-semitizmin të enjten gjatë një ceremonie që shënonte Hanukën në Shtëpinë e Bardhë, duke thënë se…
Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg, ku do të zgjidhet pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel,…
Annegret Kramp-Karrenbauer është kryetare e re CDU-së. Ajo mori 51 përqind të votave në kongresin e Hamburgut të CDU-së. Para…
Dhuna, bombat molotov e zjarri kanë shoqëruar protestat e grekëve në 10-vjetorin e vrasjes së 15-vjeçarit Aleksis Grigoropulos. Mediat vendase…
Në Rumani një raport i Agjencisë gjermane të lajmeve (DPA) ka trazuar shpirtërat. Kjo ka të bëjë me përdorimin e…
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Stoltenberg u ka telefonuar Kryeministrit të Kosovës Haradinaj dhe Presidentit të Serbisë Vuçiç. Kjo ka…
Presidenti i SHBA Donald Trump i bëri thirrje Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe aleatëve të saj që…
Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji…
Është përcjellë dje për në banesën e fundit ish-presidenti amerikan Gorge H.Ë. Bush. Nderimi për ta ka mbledhur në Katedralen…
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron lëshon pe për taksën ekologjike. Ai shpreson që të afrohet me pozicionin e pjesës së…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!