Një autobot me karburant ka shpërthyer në rrugën Salaria në afërsi të Romës ndërsa po furnizonte një pompë benzine, duke…
  Kthimi i SHBA në rolin tradicional të lidershipit - Ministri i Jashtëm i SHBA-së shpalos vizionin e politikës së…
Një letër e shkruar nga shkencëtari, Albert Einstein, në të cilën ai shtjellon konceptin e tij për fenë, u vendos…
Pezullimi gjashtëmujor i rritjes së çmimeve të karburanteve nuk mjafton. Beteja jonë në rrugë do të vazhdojë. Të shtunën do…
Një burrë në qytetin turk të Antalyas, ka vjedhur kasafortën e një hoteli, nga i cili ishte pushuar nga puna,…
Shumë prej njerëzve kanë bërë homazhe në nderim të Presidentit të 41 të SHBA-ve, George H.W Bush, i cili u…
Revista prestigjioze Forbes ka shpallur listën e 100 grave më të fuqishme në botë për vitin 2018, ndërsa krye të…
Komisioni Europian po planifikon të kërkojë nga platformat e mediave sociale, duke përfshirë Facebook, Twitter dhe Google për raporte mujore…
Qeveria britanike humbi sot një votim kyç mbi Brexit. Deputetët u shprehën se është shpërfillur Parlamenti pasi nuk është publikuar…
Sekretari amerikan i Shetit Mike Pompeo vuri në pikëpyetje rendin e tanishëm botëror dhe tha se Shtetet e Bashkuara po…
Policia italiane ka arrestuar atë që dyshohet se është kreu i ri i mafias siciliane, së bashku me 45 bashkëpunëtorë.…
Kryeministri italian, Giuseppe Conte pritet t’i prezantojë Brukselit një propozim të ri mbi buxhetin e vitit 2019, në orët e…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!